סקירות פנסים

פנס כיס Sofirn SC18 – סקירה מקצועית

פנס כיס חזק סופירן

מפרט הפנס

שם הפנס

Sofirn SC18

קטגורית פנסים

פנס כיס שימוש יום יומי

נורת לד

Luminus SST-40 6000-6500K

לומן

1800

מרחק אלומה מקסימלי

217 מטר

עוצמת האור

11750 CD

סוללה

18650 ליתיום

טעינה בפנס

USB – Type C

מצבים

אור ירח, נמוך, בינוני, גבוה, טורבו

הבהוב

Strobe

נגד מים

IP68

Sofirn, הידועים בזכות הפנסים האיכותיים שלהם, יצאו עם פנס כיס בשם ה-SC18. פנס קטן עם עוצמה גדולה של 1800 לומן וסוללת ליתיום בגודל 18650, זהו אחת הפנסים המשתלנמים ביותר  במחיר הנמוך ביותר והוא כולל טעינת USB-C משולבת!  תכלס, זה כמעט נשמע טוב מכדי להיות אמיתי… אבל, כן, זה אמיתי ותמשיכו לקרוא בשביל לדעת מה אתם מקבלים בפנס זה!

איכות החבילה.
ה-SC18 מגיע בקופסה הסטנדרטית של Sofirn. יש גרפיקה גנרית של הפנס ופרטי היכולות שלו, בתוך הקופסה תמצאו:

  • פנס Sofirn SC18 עם קליפס.
  • סוללה Sofirn של  18650
  • בסיס מגנטי להחלפת הבסיס הרגיל.
  • שני טבעות O רזרביות
  • מדריך לשימוש בפנס
  • שְׁרוֹך לפנס
  • כבל USB A ל-C

פנס קטן נטען כולל בטריה e1690621391431

הפנס בפעולה:

מדובר על פנס כיס קטן ונוח ב- SC18 מרגישים שהוא קטן ובזה הגדולה שלו. הפנס שהוא עדיין באורך 10.2 סנטימטרים,  זה הופך אותו לפנס באמת וקל לנשיאה.

כשיש לך את הםנס ביד, ה-SC18 מרגיש נח ביד.  הקליפס שמגיע עם SC18 הוא קליפ סטנדרטי של Sofirn מצוין לשים בכיס ולתפוס אותו בכיס, כך שהזנב יבלוט מהכיס שלך, הקליפ עשוי מפלדה לא צבועה (צבע כסוף), כך שהוא כן בולט מול הפנס השחור השחור.

יש מקום על זנב הפנס שדרכו ניתן להשחיל את השרוך הכלול. עם זאת, ברגע שמשחילים השרוך, הפנס לא יכול לעמוד על הזנב, אך במקרה של פנס כיס זה זניח. מה גם שאצלנו בפלאשלייטס – פנסים טקטיים אתם מקבלים גם את האפשרות לזנב מגנט, כך שהנוחות של השימוש היא מעולה וקלה.

ל פנס SC18 מתג צד אלקטרוני עם נורית חיווי מתחת למגף המתג הנדלקת לכמה שניות כאשר האור נדלק. הכפתור קל לשימוש והצורה העגולה עוזרת להבחין בינו לבין מכסה יציאת הטעינה ה-USB מגומי שנמצא בצד הנגדי של הפנס. אני גם נוטה להציב את הקליפס בחלק האחורי של הפנס כך שתהיה לי מסגרת התייחסות פיזית שתעזור באיתור הכפתור בחושך, הקליפס ויציאת הטעינה כולם בולטים במידה מסוימת מגוף הפנס, כך שהם יעזרו למנוע ממנו להתגלגל על השולחן שמניחים אותו.

יש דיליי קל בין לחיצה על הכפתור לבין מועד הדלקת האור. זה רק לשבריר שנייה בזמן שהאור ממתין ללחיצות נוספות.

לאור יש נעילה אלקטרונית, שניתן לתפעול עם 4 לחיצות מכבוי.  דבר אחד שלא קיים בהרבה פנסים הוא שבעוד שהאור נעול, אתה עדיין יכול להחזיק את הכפתור לאור ירח רגעי! אני מאוד אוהב את התכונה וזו תוספת מבורכת.

איכות החומרים של הפנס

כמו כל הפנסים של סופירן, ה- SC18 הוא כולו אלומיניום, עם אנודיזציה שחורה. ל-SC18 יש מבנה חד-גוף; הראש משולב בגוף. המסגרת והחלק האחורי הם מה שמוסר כדי לגשת לחלק הפנימי דל הפנס ולסוללה.

למקטע של “ראש” הפנס יש סנפירי קירור עמוקים חתוכים בצד, עם הכפתור העגול בחזית, מעל השם והדגם Sorfirn. בצד האחורי יש יציאת טעינת USB וכמה סימוני רגולציה. ישנה שפה זעירה בדיוק במקום הלשונית על מכסה יציאת הטעינה של ה-USB, כך שאם תעביר את הציפורן שלך לאורך פני הפנס כדי לנסות ולהכניס אותה מתחת ללשונית הזו, ברגע שאתה עושה זאת, הכיסוי של הטעינה מתרומם בקלות.

לגוף הפנס יש  טבעות חרוטות סביבו כמעטפת, אם אתה מציב את האצבעות שלך על צידי הפנס,זה מספק אחיזה סבירה למדי. יש סמל סוללה קטן חרוט בתחתית הפנס שמיישר קו עם הטקסט של Sofirn SC18, המציין שאתה מכניס קודם את הצד החיובי של הסוללה.

יש זנב מגנטי אופציונלי, מצורף לפנס, עובד מצויין, המגנט עוצמתי ומחזיק היטב את משקל הפנס.

האחריות לשנה על ידי פלאשלייטס – פנסים טקטיים.

לד, רפלקטור וקרן האור.

ה-SC18 משתמש ב-Luminus SST-40 שסופירן מציין שהוא 6000K-6500K. ה-SST-40 הוא עם CRI סביר. האור ממוקד על ידי עדשת TIR צרה שנחשפת ללא עדשת זכוכית שתכסה אותה. זה עלול לגרום לשריטות אם זורקים את הפנס לתוך שקית או משהו עם חפצים אחרים עם קצוות חדים.

עדשת ה-TIR למעשה עושה עבודה מצויינת בטיפול באלומת אור שנורת הלד של לומינוס ה-SST-40.

ממשק משתמש:
מ-OFF:
לחץ והחזק: אור ירח
לחיצה בודדת: פועל ומפעיל את המצב האחרון שהיה – לפנס יש זיכרון.
לחיצה כפולה: מצב טורבו
3 קליקים: הבהוב מהיר strobe
4 לחיצות: נעילה

קיצורי דרך:

לאור ירח: החזיקו ממצב כבוי
לטורבו: לחיצה כפולה מכל מצב מלבד strobe
ל-Strobe: קליק משולש מכל מצב
אזהרת מתח נמוך: נורית החיווי בכפתור תהפוך לאדומה כאשר מתח הסוללה יורד.מצב נעילה:

4 לחיצות ממצב כבוי ינעלו את הפנס. אם תלחץ על הכפתור בזמן שהוא נעול, ה-SC18 יהבהב פעמיים כדי ליידע אותך שהוא נעול, אם כי אתה יכול להחזיק את הכפתור לאור ירח רגעי בזמן שהוא נעול. 4 לחיצות בזמן נעול יפתחו את הנעילה לאור הירח.

מידע נוסף על ממשק המשתמש:

ממשק המשתמש פשוט וקל, מכסה את כל הצרכים הבסיסיים. אני מאוד אוהב שזה כולל אור ירח.

סוללה וטעינה

Sofirn כללה טעינת USB C מובנית ב-SC18 והוא מגיע אופציונלי עם סוללת ליתיום 18650 עליונה מוגנת של  Sofirn. הם מפרסמים זמן טעינה של שעה עם מטען 5A, אבל זה לוקח קצת יותר להטעין וסוללה ריקה למלאה בערך שעתיים עם כבל ה-USB A ל-C הכלול בחבילה, וזה מצויין עבור 3000mAh. כדאי להשתמש במטען בעוצמה של 3A, כנראה ב 5A הטעינה תהיה מהירה יותר.

סוללת 3000mAh ממותגת של Sofirn.

מכיוון שיש קפיצים בשני קצוות הפנס מבפנים, ה-SC18 יכול לעבוד גם עם סוללות שטוחות רגילות ואפילו 18650 ארוכות יותר אשר משולבות בהן גם טעינה.

ניתן להשתמש ב-SC18 תוך כדי טעינה, או ללא הסוללה ורק כבל USB מחובר, אך רק במצב נמוך.

לסיכום

מדובר על פנס כיס מצויין, מספק תאורה טובה מאוד, היצרן מציין 1800 לומן, אני מדדתי 1600 לומן, אבל יש אי דיוקים במדידה שלי מאחר והיא לא נעשית בתנאי מעבדה ונעשית באמצעים מוגבלים למדי, רק נותן כיוון, להערכתי עם טווח טעות של 15-20 אחוזים.

אני אוהב את הפנס הזה, אפשר לזרוק אותו בתיק, הוא קטן ונח, ותמיד יהיו הזדמנויות להשתמש בו, הוא נגד מים, איכות בניה טובה מאוד, שנה אחריות. אפשרות לאור ירח, בסיס מגנטי. אני מחזיק באתר, רק פנסים בעלי ערך למשתמשים ואני מוצא בפנס זה ערך רב.

לרכישת פנס סופירן SC18

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *