פנסים ותאורה

פנס משטרתי – תכונות שצריך לחפש בעת ביצוע רכישה

פנס לד5

אל תסתפקו בסתם פנס. גלו את התכונות העיקריות שהופכות פנס משטרתי לאמין ויעיל. קבלו החלטה מושכלת עם המדריך הזה.

הפנס הוא כלי בלתי נפרד מעבודתו של השוטר, לכן כדאי להבין מה הם השיקולים שמובילים את המשטרה לרכישת פנס שילווה את השוטר במשימותיו לאורך תקופה ארוכה. בפלאשלייטס אנחנו מייבאים פנסים מהמפעל המרכזי שמייצר פנסים עבור המשטרה הסינית ואתם נהנים מכך.

בכל הנוגע לבחירת פנס, אמינות ויעילות הן קריטיות, במיוחד עבור שוטרים. פנס משטרתי נועד לענות על הצרכים הספציפיים של אנשי מקצוע באכיפת החוק, לספק להם מקור אור אמין במצבים שונים. במדריך זה, נחקור את המאפיינים העיקריים שגורמים לפנס משטרתי לבלוט מהשאר, ויסייעו לך לקבל החלטה מושכלת בעת בחירת הכלי המתאים לעבודה.

בהירות ומרחק אלומה: חפשו פנס עם לומן גבוה ומרחק אלומה ארוך כדי להבטיח ראות מרבית.
אחד המאפיינים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת רכישת פנס משטרתי הוא הבהירות ומרחק האלומה שלו. פנס עם לומן גבוה יספק אור בהיר ועוצמתי, המאפשר לשוטרים לראות בבירור במצביחשיכה בלילה, במקומות סגורים או בשעת בין ערביים. חפשו פנס עם מרחק אלומה ארוך מספיק כדי לכסות שטח רחב, שכן זה יבטיח ראות מרבית ויעזור לנווט בסביבות שונות. בין אם מדובר בחיפוש אחר חשודים או בהארת זירת פשע, פנס בעל בהירות גבוהה ומרחק אלומה רב חיוני לשוטרים.

עמידות ומבנה הפנס: פנסי המשטרה צריכים להיות מסוגלים לעמוד בתנאים קשים, אז חפשו כאלה שעשויים מחומרים עמידים כמו אלומיניום תעופתי שעבר אנדונציה רצוי ברמה 3.
בעת רכישת פנס משטרתי, חשוב לקחת בחשבון את עמידותו ומבנהו. שוטרים מוצאים את עצמם פעמים רבות במצבים קשים ותובעניים, ולכן הציוד שלהם צריך להיות מסוגל לעמוד בתנאים הללו. לכן חשוב פנס עמיד עם יכולת ספיגת נפילה של מינימום גובה 1.5 מטר. יש פנסים שיכולים לספוג נפילה גם מגובה 10 מטרים ולעמוד בחום גבוה כולל בעירה, אבל אלו כבר ליחידות מיוחדות מאוד ויקרים מאוד. אלומיניום תעופתי 6160 ידוע כחומר חזק ובבעמידות שלו בפני נזקים. בנוסף, שקול את מבנה הפנס, וודא שהוא בנוי לעמוד בפני פגיעה ושריטות. פנס בנוי היטב יוכל להתמודד עם הדרישות של עבודת המשטרה ולספק ביצועים אמינים כשצריך.

חיי סוללה ומקור חשמל: בדקו את חיי הסוללה של הפנס והאם הוא משתמש בסוללות נטענות והאם הטעינה היא פנימית.
בבחירת פנס משטרתי, חשוב לקחת בחשבון את חיי הסוללה ומקור הכוח. שוטרים מסתמכים לעתים קרובות על הפנסים שלהם לפרקי זמן ממושכים, ולכן פנס עם חיי סוללה ארוכים הוא חיוני. חפש פנסים המציעים מספר גבוה של לומן וזמן עבודה ארוך בטעינה בודדת. בנוסף, שקול אם הפנס משתמש בסוללות נטענות או חד פעמיות. בעוד שסוללות חד פעמיות עשויות להיות נוחות יותר בטווח הקצר, סוללות נטענות הן חסכוניות יותר בטווח הארוך. ניתן להטעין אותם בקלות ולעשות בהם שימוש חוזר, ולחסוך לך כסף בקנייה מתמדת של סוללות חדשות. בסך הכל, בחירת פנס עם מקור כוח אמין תבטיח שיש לך כלי אמין שלא יאכזב אותך במצבים קריטיים.

עמיד למים ועמיד בפני זעזועים: פנס משטרתי צריך להיות מסוגל לעמוד בפני מים ופגיעה, אז חפשו כאלה שעמידים למים ועמידים בפני זעזועים. יש לכך זיהוי קל בתעשיה שמוגדר על פי מדד האטימות IP, מדובר על סיווג של מידת ההגנה והאטימות של מכשיר מסוים מפני חלקיקים (אבק) ומפני מים. הסיווג מורכב מזוג אותיות באנגלית IP ומשתי ספרות, המוגדרות על ידי תקן IEC 60529 של הנציבות הבינלאומית לאלקטרוטכניקה. הספרה הראשונה מסווגת את מידת האטימות לאבק, והספרה שנייה מסווגת את מידת האטימות למים. הסיווגים נעים בין IP44 ועד IP68 , יש סיווגים גבוהים יותר, אבל נדירים, גם פנס צלילה שניתן לצלול איתו עד 100 מטר עומק יוגדר כ IPX8.

אטימות לחלקיקים* (אבק)

סיווג אטימות מוגן מחלקיקים בגודל דוגמה
IP0x ללא אטימות
IP1x מעל 50 מ”מ חפצים גדולים
IP2x מעל 12.5 מ”מ
IP3x מעל 2.5 מ”מ כלים
IP4x מעל 1 מ”מ כבליםברגים
IP5x מוגן אבק אבק יכול להיכנס פנימה, אך לא מפריע לפעולת המכשיר
IP6x אטום לאבק אבק דק לא נכנס למכשיר

אטימות למים*

סיווג אטימות תיאור הגנה מפני חדירת מים IP ספירה שנייה משך הבדיקה כמות מים
IPx0 ללא אטימות
IPx1 טיפות מים 10 דקות שקול ל-1 מ”מ גשם בדקה
IPx2 טיפות מים 10 דקות שקול ל-3 מ”מ גשם בדקה, והמכשיר בהטייה של 15 מעלות
IPx3 רסס מים 5 דקות שקול ל-0.7 ליטר בדקה, בלחץ 80 עד 100 קילו-פסקל, ובזוויות של עד 60 מעלות
IPx4 השפרצת מים 5 דקות שקול ל-10 ליטר בדקה, בלחץ 80 עד 100 קילו-פסקל
IPx5 סילון מים 15 דקות שקול ל-12.5 ליטר בדקה, בלחץ 30 קילו-פסקל, ממרחק 3 מטר
IPx6 סילון מים עוצמתי 3 דקות שקול ל-100 ליטר בדקה, בלחץ של 100 קילו-פסקל, ממרחק 3 מטר
IPx6K סילון מים עוצמתי, בלחץ מוגבר 3 דקות שקול ל-75 ליטר בדקה, בלחץ מוגבר של 1000 קילו-פסקל, ממרחק 3 מטר
IPx7 טבילה ב-1 מטר 30 דקות טבילה בעומק 1 מטר
IPx8 טבילה מעל 1 מטר תלוי ביצרן טבילה בעומק מעל 1 מטר
IPx9K סילון מים עוצמתי, בטמפרטורה גבוהה

*הנתונים באדיבות וויקיפדיה

בכל הנוגע לעבודת המשטרה, השוטרים מוצאים את עצמם פעמים רבות בסביבות בלתי צפויות ומאתגרות. לכן חיוני לבחור בפנס שיכול לעמוד בפני פגעי מזג האוויר ולסבול טיפול גס. חפשו פנסים המסומנים כעמידים למים ועמידים בפני זעזועים. פנס עמיד למים יוכל לעמוד בפני גשם, שלג, ואפילו שקוע במים מבלי לאבד את הפונקציונליות. זה חשוב במיוחד עבור שוטרים ולוחמים ומטיילים שייתכן ויצטרכו להשתמש בפנס שלהם בתנאים רטובים או לחים. בנוסף, פנס חסין זעזועים נועד לעמוד בנפילות ובמכות מבלי להישבר או להתקלקל. זה חיוני עבור שוטרים שעלולים למצוא את עצמם במצבים תובעניים פיזית שבהם הפנס שלהם עלול להישמט או להפיל אותו. על ידי בחירת פנס שהוא גם עמיד למים וגם נגד זעזועים, אתה יכול להיות עם שקט נפשי בידיעה שהפנס שלך ימשיך לפעול בצורה אמינה בכל מצב.

פנס טקטי: חפש פנסים עם תכונות טקטיות כמו מצב הבהוב מהיר, מצב SOS, או מסגרת שמאפשרת לתת מכה למטרות הגנה עצמית.
בעת רכישת פנס משטרתי, חשוב לקחת בחשבון את התכונות הטקטיות שיכולות לשפר את הפונקציונליות שלו. מצב Strobe (הבהוב מהיר) היא תכונה חשובה שיכולה לבלבל תוקף, ולספק לשוטרים יתרון מכריע במצבי הגנה עצמית. מצב SOS הוא תכונה שימושית נוספת שניתן להשתמש בה כדי לאותת לעזרה במצבי חירום. בנוסף, פאנל תקיפה קדמי יכול להיות כלי רב ערך להגנה עצמית, המאפשר לשוטרים להשתמש בפנס שלהם כנשק פוגע במידת הצורך. על ידי בחירת פנס עם תכונות טקטיות אלו, השוטרים יכולים להיות בטוחים ביכולתם להתמודד עם כל מצב שעלול להתעורר.

לסיכום, כוחות המשטרה עברו הרבה מאוד על מנת להתאים לעצמם פנסים עם התכונות לעיל על מנת לספק לעצמם פנס איכותי ואמין שישמש אותם בפעילות היום יומית. מצ”ב מספר פנסים מומלצים שעונים על הקריטריונים שציינו, כמו כן, תמצאו ברשימה זו פנסים אשר מיוצרים במפעל המרכזי שמייצר פנסים למשטרת סין.

פנס עם זום

Xbeam Z3

פנס זום אידיאלי

z6a3333

225 ₪

 •   1300 לומן

 •   טעינת USB type C

 •   אלומה 800 מטרים

 •   פונקציית הבהוב

 •   אטימות IP68

 •   סוללה ענקית 21700

מפלצת תאורה

קונווי 4300 לומן

עוצמתי ביותר

conm21ddd removebg preview

345 ₪

 •   נורת Cree xhp 70.3

 •   אלומיניום תעופתי

 •   טעינת Usb Type C

 •   אלומה 520 מטרים

 •   פונקצית הבהוב

 •   אטימות IP68

 •   תאורת ירח

 •   סוללה ענקית 21700

בשימוש המשטרה הסינית

Xbeam T15

עמיד מאוד

flash7 removebg preview

195 ₪

 •   נורת Osram גרמניה

 •   אלומינום T6061

 •   אנדונציה רמה 3

 •   1000 לומן

 •   אלומה 265 מטרים

 •   פונקצית הבהוב

 •   אטימות IP67

 •   סוללה 18650

 

2 thoughts on “פנס משטרתי – תכונות שצריך לחפש בעת ביצוע רכישה

 1. גלעד הגיב:

  תודה רבה על המאמר המעמיק בנושא בחירת פנס משטרתי. האם יש לכם חנות?

  1. פלאשלייטס הגיב:

   היי, תודה על תגובתך.
   לא, אין לנו חנות וטוב שכך, אחרת המחירים היו הרבה יותר גבוהים.
   בברכה,
   עמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *